DENTYSTA W CIĄŻY MAMAGINEKOLOG

DENTYSTA W CIĄŻY MAMAGINEKOLOG


Poniżej przedstawiam wam wyniki ankiety, którą zrobiłyśmy razem z moją znajomą lekarz dentystą Angeliką Kobylińską.. Odpowiedzi udzieliło 3465 kobiet w średnim wieku 31,17 lat. Dla 73,33% była to pierwsza ciąża (średni wiek 26,79 lat), dla 26,67% kolejna (średni wiek 43,09 lat).

Zaleca się, by każda kobieta w ciąży udała się do dentysty celem kontroli oraz ewentualnego leczenia – TAK! można, a nawet trzeba leczyć zęby w trakcie ciąży. Zanim pojawią się pierwsze zęby - Pamiętaj, że ze zdrowych dziąseł wyrosną zdrowe zęby. Można oczyszczać dziąsła zanim pojawią się pierwsze zęby za pomocą ...

Wizyta u dentysty – przyznam się, że nie raz zapomniałam o tym pacjentce przed ciążą przypomnieć. A to bardzo ważne. Próchnica może być przyczyną poronień lub porodów przedwczesnych, co więcej próchnica jest chorobą zakaźną – więc nieopatrzne możecie zarazić swoje dziecko już w pierwszych miesiącach życia.

Ciąża jest okresem, w którym ciało kobiety podlega licznym przeobrażeniom, w tym intensywnym zmianom hormonalnym. Na ich podłożu bardzo często w jamie ustnej ciężarnych jako dentyści obserwujemy tzw. ciążowe zapalenie dziąseł.Polega ono na ich rozpulchnieniu, tkliwości i krwawieniu i zazwyczaj zanika samoistnie pod koniec ciąży.

Bezpłatna opieka stomatologiczna w ciąży dentysta w ciąży stomatolog na NFZ w ciąży stomatolog w ciąży Przywilej, z którego może korzystać KAŻDA mama i nie powinna się tego wstydzić 5 genialnych i niedrogich kosmetyków, które KAŻDA kobieta powinna mieć w …

Ale jeśli w okresie ciąży okaże się, że konieczne jest leczenie próchnicy, powinna poddać się temu zabiegowi. Nie warto tego odkładać, bo próchnica szkodzi organizmowi matki i dziecka, a poza tym po porodzie kobieta może nie mieć czasu na wizytę u dentysty. W okresie ciąży zęby leczy się tak samo jak przed ciążą.

Moje kochane kobiety w ciąży - pamiętajcie o tym jak ważne są zdrowe zęby w tym szczególnym okresie. Nie dość, że choroby jamy ustnej mogą przyczynić się do powikłań ciąży z porodem przedwczesnym na czele to PRÓCHNICA jest chorobą zakaźną!

W ciąży nie wolno pić alkoholu. FAS (fetal alcohol syndrome) to zespół wielu cech, zarówno w rozwoju anatomicznym, jak i poznawczym dziecka wywołany przez picie alkoholu przez matkę w ciąży. Największy problem z FAS polega na tym, że nie ma tak zwanej bezpiecznej dawki – u każdej kobiety alkohol będzie inaczej wpływał na ...

Jest ona bezpieczna w ciąży – minusem tej metody jest to, że jest dość bolesna. (Przynajmniej dla mnie … ;) ) W ciąży mam wrażenie jakby była nawet trochę boleśniejsza… Ale może to tylko u mnie tak jest. 3.Depilacja woskiem/masą cukrową. Często kobiety myślą, że nie wolno tej metody stosować w ciąży. Można!

Dziś będzie post medyczny ale wyjątkowo nie ginekologiczny. Rogerek był dziś na pierwszej wizycie u dentysty. Byłyśmy u mojej koleżanki Oli zdrowa-buzia - …